Etapy realizacji inwestycji

1. Pierwsze spotkanie z inwestorem – omówienie oczekiwań i preferencji klienta. Wizja lokalna - ustalenie stylu projektowego, nawiązującego do budynku mieszkalnego i urządzonych wnętrz, otoczenia i „klimatu miejsca”. Ustalenie zakresu projektu i jego ceny.

2. Drugie spotkanie z inwestorem - przedstawienie ogólnej koncepcji zagospodarowania ogrodu, balkonu lub tarasu. Omówienie proponowanych przez projektanta gatunków roślin i materiałów budowlanych. Wpłata zaliczki w wysokości 50% ustalonego wynagrodzenia za projekt.

3. Wykonanie szczegółowego projektu zieleni po akceptacji przez inwestora ogólnych ram zaproponowanej koncepcji.

4. Projekt techniczny zagospodarowania terenu - w zależności od wielkości działki skala 1:500 lub 1:250. Część opisowa zawiera polskie i łacińskie nazwy roślin oraz ich liczbę i rozstawę. W zależności od ustaleń z klientem sporządzamy także plastyczne przedstawienie wybranych fragmentów ogrodu oraz projekty szczegółowe (np. oświetlenia, małej architektury, detali itp.). Klient otrzymuje także ogólne zalecenia dotyczące pielęgnacji zieleni. Rozliczenie końcowe prac projektowych.

5. Na podstawie projektu proponowany jest kosztorys realizacji ogrodu.

6. Budowa ogrodu.

stan przed realizacją

projekt

efekt końcowy

Klient:prywatny
Miejsce:Warszawa
Powierzchnia:700m2
Rok:2008

Copyright © Gardinio Architektura krajobrazu - Aranżacja balkonów Warszawa Projekt i realizacja WebReklama