Pielęgnacja roślin

Pielęgnacja zieleni to utrzymanie w dobrej kondycji rosnącej już roślinności.

Regularne prace związane z pielęgnacją są bardzo istotne, jeżeli zależy Państwu na efekcie. W przypadku ogrodów proponuję spotkania co miesiąc, w przypadku tarasów i większych balkonów - trzy razy w roku. Ta częstotliwość pozwala na wykonanie różnych zabiegów zgodnie z terminem (np cięcie drzew, pielęgnacja trawnika).

W trakcie naszych wizyt w ogrodach wykonujemy: wiosenną wertykulację trawnika, dosiewanie traw, nawożenie roślin, opryski prewencyjne, dosadzanie roślin, uzupełnianie nasadzeń na rabatach, cięcie formujące i pielegnacyjne drzew i krzewów, usówanie przekwitniętych kwiatostanów, rozsadzanie bylin, sadzenie cebul kwiatów wiosennych, okrywanie roślin na zimę, przegląd systemów nawodnieniowych.

Pielegnacja zieleni na tarasach to przede wszystkim: przegląd instalacji nawodnieniowej, cięcia pielęgnacyjne i formujące drzew i krzewów, nasadzenia sezonowe, uzupełnianie nasadzeń, konserwacja nawierzchni drewnianych, okrywanie roślin na zimę.

Odpowiednio prowadzone drzewa i krzewy cieszą nie tylko ciekawą formą ale także kwitnieniem. Dosadzane kwiaty sezonowe ożywią każdą przestrzeń a uzupełnianie ubytków zaoszczędzi Państwa czas. Konserwacja zieleni, zwłaszcza w pierwszych latach po posadzeniu jest bardzo istotna i ma duży wpływ na odbiór otoczenia.