Projektowanie i aranżacja zieleni we wnętrzach

Ciekawie zaaranżowana zieleń i odpowiednio dobrane gatunki roślin to elegancka i piekna dekoracja gabinetu, biura, holu wejściowego. Podczas uroczystości i przyjęć dekoracje florystyczne tworzą wyjątkową oprawę i scenografię. A żywa, zielona ściana w salonie kosmetycznym, hotelu lub spa tworzy niepowtarzalny klimat. Naturalna zieleń we wnętrzach jest niezbędna dla dobrego samopoczucia. Lśniące, zdrowe liście roślin produkuja tlen, poprawiają mikroklimat pomieszczeń i działają kojąco na psychikę.

Potrzebujemy zieleni we wnętrzach.

 

W jaki sposób wprowadzamy zieleń do wnętrz?

Najprostszym rozwiązaniem to odpowiedni dobór roślin doniczkowych odpornych na choroby i warunki panujące we wnętrzach w odpowiednio dużych, pięknych donicach. Na rynku jest dostępnych tak wiele materiałów z których robione są donice, że każdy znajdzie dla siebie idealne rozwiązanie. W zależności od filozofii firmy kolory donic, ich kształt i rodzaj surowca mogą współgrać i podkreślać charakter działalności. Naturalne kosze - osłonki zrobione z wikliny, rattanu lub wyplatanych traw to propozycja dla firm, których działalność jest skierowana na działania pro - ekologiczne. Smukłe, wąskie donice z tworzyw sztucznych o mocnym kolorze lub wyrazistej fakturze to wyraźny sygnał skierowania uwagi na przyszłość i rozwój na rynku. Kolory donic mogą nawiązywać do logo lub, zgodnie ze sztuką feng shiu, kierować uważność firmy na osiągnięcie celu.  To subtelne sygnały wysyłane do klienta i odbiorcy. 

 

Ogromną popularnością cieszą się żywe zielone ściany. Wykonane na stelażach konstrukcje, z zamontowanym specjalnym ośiwtleniem i systemem nawodnieniowym są wyjątkową i efektowną dekoracją wnętrza. Tu uważnie dobieramy asortyment, montujemy poszczególne elementy oraz dobieramy gatunki roślin doniczkowych. Najczęściej miejsce, gdzie ma powstać zielona ściana jest projektowane już na etapie budowy lub remontu wnętrza ze względu na konieczność doprowadzenia wody i elektryczności do wyznaczonego miejsca. Taka dekoracja najlepiej wygląda z odległości kilku metrów więc dobrze jest ją wyeksponować i podkreślić. Żywe zielone ściany wymagają systematycznej pielęgnacji i uważności podczas użytkowania.

 

Propozycją niewymagającą systematycznej pielęgnacji jest zielona ściana z roślin preparowanych. To wykonywana na zamówienie dekoracja florystyczna obejmująca specjalnie zabezpieczone: mchy, kwiaty i liście. Wykonujemy takie ściany na montowanych do ścian panelach. Ta kompozycja nie wymaga oświetlenia naturalnego, dobrze jest ją odpowiednio podświetlić i tym samym - wyeksponować. Należy także zapewnić roślinom odpowiednią wilgotność. To bardzo efektowne rozwiązanie które może nawiązywać do naturalnego charakteru działalności, 'wprowadzać' do wnętrza firmy lub jako piękna dekoracja - ozdabiać gabinety lub sale konferencyjne.

 

W przypadku pomieszczeń ciemnych, gdzie nie ma dostępu naturalnego światła i nie można zamontować odpowiedniego oświetlenia alternatywą dla żywej roślinności są dekoracje wykonywane ze sztucznych kwiatów. Sztuczne kwiaty lub liście to idealne rozwiązania, które świetnie funkcjonują w galeriach handlowych, sklepach, studiach fotograficznych, eventach i jako przenośna dekoracja na targach. Dobór dobrej jakości materiałów, kolorystyki oraz rodzaju to klucz do sukcesu. Robione przez nas drzewa ze sztucznych kwiatów stoją w siedzibie TVP oraz w fabryce Wedla w Warszawie.

 

Na uroczystości, eventy, przyjęcia wykonujemy dekoracje florystyczne. Klasyczne dekoracje kwiatowe zawsze stanowią o wyjątkowości spotkania i są tłem do prowadzonych rozmów. Takia dekoracja zawsze nawiązuje do charakteru i miejsca oraz uwzględnia cel zebrania. Nasze kompozycje kwiatowe zdobiły między innymi Filcharmonię Krakowską oraz Pałac Poznańskiego w Łodzi.

 

Na życzenie klienta wykonujemy projekty zagospodarowania zieleni, zajmujemy się adaptacją i aranżacja zieleni we wszystkich wnętrzach: w biurach, restauracjach, przy domach wielorodzinnych i budynkach użyteczności publicznej. Proponujemy realizację zielonych ścian i ogrodów wertykalnych, dekoracji z roślin żywych, preparowanych lub sztucznych w zależności od warunków panujących w pomieszczeniu i oczekiwań klienta. Prace związane z realizacją zieleni wykonujemy terminowo, w oparciu o zatwierdzony przez klienta kosztorys i zgodnie z zawartą umową. W trakcie współpracy główny nacisk kładziemy na funkcjonalnosć proponowanych rozwiązań ponieważ zalezy nam na długofalowej współpracy przy późniejszej pielęgnacji zieleni.

Nasza oferta:

- realizacja zielonych ścian z roślin doniczkowych

- realizacja zielonych ścian z roślin preparowanych lub z chrobotka

- dekoracje z kwiatów i roślin sztucznych

- dobor roślinności i donic do biur, gabinetów, wnętrz firm i instytucji

- wykonanie i dowóz kompozycji florystycznych na eventy, przyjęcia i uroczystości

- kompleksowy serwis pielęgnacyjny