Projektowanie ogrodów i aranżacja przestrzeni

Wykonanie projektu aranżacji przestrzeni to pierwszy krok do wcielenia w życie pomysłu.

Na tym etapie spotykają się Państwa oczekiwania, preferencje i pragnienia z moim doświadczeniem oraz realnym i praktycznym podejściem do wykonania zlecenia. Omawiamy zalety i wady opracowywanej przestrzeni, ustalamy priorytety i budżet. Na rynku jest dostępnych wiele materiałów wyposażenia, mebli i dekoracji a moim zadaniem jest wybranie i dopasowanie optymalnych dla Państwa. Bardzo ważne na tym etapie prac jest ustalenie stylu projektowego oraz ile czasu chcą Państwo w przyszłości poświęcić na pielęgnację zieleni. Dzięki temu każdy z wykonanych przez nas projektów jest indywidualnie dopasowany do potrzeb i uwzględnia wszystkie ustalenia. Zmaian aranżacji najbliższego otoczenia w istotny sposób wpływa na mieszkańców.

Koncepcja aranżacji zieleni jest przedstawiona w postaci rzutu z góry. W zależności od zamówienia wykonujemy wizualizacje przestrzenne. Integralną częścią koncepcji jest: Spis roślinności, Spis materiałów oraz kosztorys. Spis roślinności zawiera nazwę gatunkową, ilość potrzebnych sztuk roślin oraz odniesienie do planu koncepcji. Spis materiałów to zebrane w całość wszystkie składowe, które wskazali Państwo podczas naszych rozmów, często w postaci linków do sklepów. Kosztorys uwzglednia materiały oraz nasze wynagrodzenie za prace związane z realizacją projektu. Na tym etapie kończy się nasza pierwsza część współpracy. Projekt mogą Państwo zrealizować we własnym zakresie bądź powierzyć nam wykonanie aranżacji.

Nasze projekty podkreślają piękno zastanego krajobrazu i miejsca, stawiamy na funkcjonalność, estetykę i harmonię przestrzenną. Szukamy optymalnych rozwiązań tak, aby wprowadzić je w życie podczas prac związanych z realizacją. To bardzo istotny etap prac ponieważ od rezultatów będzie zalezeć efekt końcowy.

 

W zależności od potrzeb wykonujemy:

- projekty koncepcyjne aranżacji ogrodów w postaci rzutów z góry

- projekty koncepcyjne aranżacji tarasów i balkonów w postaci rzutów z góry

- projekty koncepcyjne aranżacji zieleni we wnętrzach

- projekty techniczne

- projekty detali 

- inwentaryzacje dendrologiczne

- projekty adaptacji parków i skwerów

 

Na życzenie klientów dodatkowo przygotowujemy wizualizacje przestrzenne i szkice.