ogród geometryczny na dachu

Przed realizacją
Klient: prywatnyMiejsce: Warszawa MokotówPowierzchnia: 250m2
Wróć do realizacji
Po realizacji

ogród geometryczny na dachu

Daleki widok na panoramę Warszawy, brak sąsiednich budynków o podobnej wysokości, otwarta przestrzeń to niewątpliwie największe zalety tego... zielonego dachu.

Ogród, który tu powstał należy do atrakcyjnych przez cały rok. Przygotowując koncepcję zagospodarowania starałam się podkreślić wyjątkowy, unikatowy widok na centrum Warszawy. Cała kompozycja przestrzenna podkreśla ten walor. Skrzynie oraz siedziska zostały tak umiejscowione, aby stworzyć rodzaj 'okna' na panoramę miasta. Ogród ma nowoczesną i prostą formę. Kolorystyka została ograniczona do minimum: zieleni, szarości i czerwieni. Na dachu wysokiego budynku panują ciężkie i bardzo specyficzne warunki dla roślin: zwłaszcza dla drzew i krzewów. Roślinność została dobrana odpowiednio zarówno pod względem wizualnym jak i wytrzymałościowym. Wszystkie rośliny są posadzone w dużych, ocieplanych skrzyniach. Byliny i pnącza rosną w mrozoodpornych donicach glinianych. Dzięki temu rośliny, od lat czują się tu komfortowo.

Została zbudowana drewniana weranda wraz z tarasem na tyle duża aby pomieścić komplety mebli kawowych i obiadowych. Są place z płyt granitowych uzupełnionych żwirem z przeznaczeniem na grila i huśtawkę, siedzisko. Część płaszczyzn pionowych została obłożona cegłą czerwoną. Zamontowana została instalacja oświetleniowa i nawodnieniowa.