taras z altaną

Przed realizacją
Klient: prywatnyMiejsce: Warszawa MokotówPowierzchnia: 230m2
Wróć do realizacji
Po realizacji

taras z altaną

Duży, przestronny taras otacza mieszkanie z trzech stron.

Minusem tego miejsca jest bliskość budynków mieszkalnych, biurowych oraz silnie wiejący wiatr. Mieszkańcy zyskali intymność poprzez wprowadzenie na taras wysokich roślin oraz przesłon w postaci porośniętych pnączami paneli drewnianych.

W najszerszym miejscu tarasu - przy wyjściu z salonu - została ustawiona altana z materiałowym zadaszeniem z kompletem mebli obiadowych. Tu także, w najbardziej nasłonecznionym miejscu będą stały leżaki. Ta część tarasu jest osłonięta panelami drewnianymi malowanymi na popielato - szary kolor. W częściach węższych miejsce znalazły: domek narzędziowy i kącik kawowy otoczony roślinami. Na ścianach domku narzędziowego zostały zawieszone skrzynie z sezonowymi kwiatami i zaaranżowanym warzywniakiem. Z powodzeniem uprawiane są pomidory i zioła. 

W świetle ściany z najwyższym biurowym budynkiem ustawione zostały skrzynie z wysokimi drzewami. W przyszłości panele będą obrośnięte pnączami i stworzą zieloną ścianę. Północna część tarasu jest zaaranżowana kameralnie: są tu meble kawowe w otoczeniu roślinności posadzonej w szarych donicach z tworzywa sztucznego z pięknym oświetleniem w postaci mleczno białych kul. 

Wykonane prace to: montaż wszystkich elementów wyposażenia, wykonanie instalacji nawodnieniowej i oświetleniowej.